Bebek ve Çocuk Gözlükleri

Çocuğunuzun gözlüğe ihtiyaç duyduğunu öğrendiğiniz an doğru gözlüğü seçebilme size bunaltıcı gelebilir ancak mağazamızdaki deneyimli personeller ile bu süreci kolayca yönetebilirsiniz. Seçim sürecinizde bilmeniz gereken en uygun çerçeve ve cam ile ilgili aşağıda bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Çocuklarınıza gözlük seçmede ihtiyacınız olan 10 maddeyi aşağıda bulabilirsiniz:

 

  1. Gözlüğünün çocuğunuza uygun olması:

Gözlük çocuğunuzun yüzüne nasıl oturur? Gözlüğü taktığında çocuğunuz rahat hissetmeli ve gözlük yüzüne büyük gelmemelidir. Gözlüğün sapları çocuğunuzun kulaklarında rahat olmalı ve burun plaketleri ayarlanabilir olmalıdır. Çocuk gözlüklerinde genellikle slikon burun plaketleri kullanılır ve gözlüğün burunda yerinde rahatça durmasını sağlar. Gözlük sadece göz çukurunu örtmelidir.

  1. Dayanıklılık:

Çerçeveyi seçerken dayanıklılığı ön plana almanız gerekir. Tel çerçeveler çocuklar için dayanıklı olmayıp çabucak bükülebilir. Plastik çerçeveler daha dayanıklıdır ancak menteşeler yüze göre daha zor ayarlanabilir. Yaylı menteşeye sahip çerçeveler çocuk gözlükleri için daha rahat bir kullanım sunarlar. 

Cam olarak trivex camlar çocuklar için en uygun olandır. Ev dışı kullanımda harika olup, düştüklerinde kırılmazlar. 

Çocuklar için kırılmaz gözlük diye bir şey olmasa da mağazamızda çocukların kullanımına uygun pek çok alternatif bulunmaktadır.

  1. Yaratıcı ifadeleri: 

Çocuğunuzun gözlüklerine seçmesine izin vermek, gözlükleriyle daha rahat hissetmelerine yardımcı olacaktır. Çocuğunuz gözlüğünün rengini ve şeklini seçtiğinde gözlüğünü daha sık kullanmak ister. Çocuğunuzun çerçevelerini seçerken söz sahibi olması önemlidir. Gözlükler, çocuğunuzun yaratıcılığını ifade etmesinin mükemmel yoludur. 

Mağazamızda çocuklarınız çocuk temalı gözlükler ve modaya uygun çocuk gözlükleri arasından seçimini yapabilir. 

  1. Mağazanın onarım politikası: 

Gözlükler kırılabilir bu nedenle mağazanın onarım politikası oldukça önemlidir.  Çocuğunuzun gözlüğüne bir şey olduğunda az bir ücretle veya ücretsiz olarak değiştirebileceğinizi bilmek size huzur verir. 

Çocuğunuz için yeni bir gözlük aldığınızda garanti, değiştirme ve onarım politikaları hakkında bilgi isteyin. Mağazamızda % 100 müşteri memnuniyeti ve ücretsiz onarım desteği sağlıyoruz. 

  1. Gözlüğü ne sıklıkla kullanacağı:

“Çocuğumun her zaman gözlük takması gerekiyor mu?” bu mağazamızda karşılaştığımız sorulardandır. Bu tamamen çocuğunuza bağlı olup gözlerindeki ağrıları rahatlatacak ve görmelerini iyileştireceği için çocuğunuz gözlüklerini kullanacaktır. Ancak çocuğunuzun ne sıklıkla gözlük takması gerektiği tamamen göz doktorunun önerisine bağlıdır. 

  1. Gözlüklerin temizliği:

Çocuğunuzun gözlüklerini temiz tutmak gözlüklerin uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Dışardayken gözlük camları temizlediğiniz mendilleri yanınızda bulundurun. Temizlemede alkol, cam temizleyici ya da herhangi bir kimyasal temizleyici kullanmayın. Her zaman kuru bir mikrofiber bez ile camlarınızı temizleyin. 

Sabun ve su kullanmak evde gözlükleri temizlemenin en kolay yoludur. Çocuklarınıza tişörtleri ile camları temizlememesi gerektiğini tembih etmeniz gerekir çünkü toz parçacıkları camı çizebilir.

  1. Çocuğunuzu gözlük kullanmaya cesaretlendirmek: 

Çocuğunuz ilk kez gözlük taktığında endişeli olabilir bu durumda ailesi olarak yeni gözlüğünün ona ne kadar yakıştığını söylemeniz işe yarayabilir. Çerçeve seçimi ile ilgili onu övebilirsiniz. 

  1. Çocuğunuzun gözlük takmasını sağlama: 

Eğer çocuğunuz gözlük takmak istemezse ne yaparsınız? Cesaretlendirme işe yaramaz ise, gözlükleri takması için ona zaman bir ayarlayın böylece uyum sağlaması kolaylaşabilir. 

  1. Gözlük takmanın yararları: 

Gözlük takmak görme, göz yorgunluğu veya ekranlara artan maruziyetin neden olduğu göz yorgunluğu gibi bir çok göz rahatsızlığını hafifletmeye yardımcı olabilir.